تندیس

تندیس در واقع هدیه و یادگاری است ملموس و قابل دوام برای یک دستاورد خاص که نشان دهنده شایستگی فرد دریافت کننده است. تندیس ها اغلب برای رویدادهای ورزشی، همایش ها ، جشنواره ها و نمایشگاه ها اعطا می شوند. البته امروزه معنای تندیس در کشور ما به کلی تغییر یافته ولی در واقع تندیس یک مجسمه است که در آن شخصیت های واقعی و کامل از شخصیت ها یا حیوانات یا اشکال دیگر با متریالهای با دوام (مانند چوب، فلز یا سنگ) ساخته شده و در جایگاه عمومی قرار می گیرند . تندیس ها در رده هنرهای عمومی قرار می گیرند ، هنر عمومی به عنوان یک حمایت مؤثر و مرسوم برای تفکر افراد، حوادث، مفاهیم و سایر واقعیت های مذهبی، تاریخی، اخلاقی یا معنوی است.

به طور کلی تندیسها یا جوایز (تروفی) در زبان لاتین مفاهیمی متفاوت از یکدیگر دارند ولی در فرهنگ لغت ما هر دوی آنها مفاهیمی یکسان دارند. امروزه تندیسها در کشور ما بیشتر جنبه تبلیغاتی دارند و شرکتهای خصوصی و دولتی بزرگ نیز برای قدردانی از مشتریان و کارمندان خود در مناسبت های خاص برای تقدیر از افراد در یک ‏سمت شغلی و یا به دلیل کسب مقام و یا ارائه دستاوردی ارزنده، به آنها تندیس اهدا می کنند. برای ساخت تندیس معمولا از لوگو یا المانهای مشخص شرکتها یا جشنواره ها استفاده شده که با دیگر عناصر ترکیب شده و تندیس را به وجود می آورند .

لوح تقدیر

از لوح تقدیر به منظور تبریک، قدردانی و یادبود از فرد یا شرکت و سازمان خاصی استفاده می شود. لوح تقدیر یا تقدیر نامه به حجمی گفته می شود که در متریال‌های متفاوتی همچون: چوب، بافت، کاشی، فلز و یا مقوا ساخته می شود که بسیار مورد توجه مدیران شرکت هاست. لوح تقدیر قابلیت چاپ اختصاصی را هم دارد، به این منظور که هر سازمانی می تواند برای خودش یک لوح و تندیس اختصاصی چاپ کند. همچنین لوح تقدیر، یکی از شیوه‌های نوین اعتبار در بین مشتریان نیز می باشد که حس اعتماد و اطمینان را القا می کند.

در باره ی لوح تقدیر بیشتر بخوانید
ثبت سفارش تندیس و لوح تقدیر